blog

Duvar Niş Modelleri

Son zamanlarda ev dekorasyonunda trend olan uygulamalardan bir tanesi nişlerdir. Niş evinizin küçük olan boyutlarının daha büyük gösterileceği gibi modern görünmesini de sağlar. Nişler alçı pandan yapılır ve ışıklandırmaya müsaitlerdir. Bunun için her yerde uygulanabilir. Fakat uygulamanın yapılabilmesi içinde doğru alanın seçilmesi önemli bir konudur. Nişlerin kendi içerisinde de modelleri ve grupları vardır. Güzelliği ise seçilen modelin mekanla uyumu örtüştüğünde yapılır. Bu nedenle biz öneri olarak bir iç mimar ile çalışmanızı tavsiye ederiz.

Duvar Nişleri

niş modelleri

Özellikle küçük ve ışık almayan mekanlarda duvar nişleri tercih edilmelidir. İsterseniz bir kitaplık isterseniz de bir televizyon ünitesi şeklinde tasarlanabilir. Doğru bir biçimde ışıklandırma yaptığınız zaman ise mükemmel bir sonuç ortaya çıkacaktır. Nişi odanız için ya da salonun merkezi için yerleştirebilirsiniz. Bazı kişiler nişleri köşeler için tercih edebilirler ancak biz uyaralım köşeler için ideal kullanım alanları değildir. Genelde kapının direk karşısına gelen duvara uygulamanın yapılması tavsiye edilir.  Eğer ki uygulama alanı salon olacaka o zaman burada en geniş duvar üzerine uygulanmalıdır.

niş modelleri

İlginizi çekebilirMutfak Aydınlatması Nasıl Olur?

Nişler genelde lükslüğü ve şıklığı temsil eder bunun için de evinizde güzel ve şık bir dekorasyon yapmak istiyorsanız evin tamamını da göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Duvar nişleri yapılırken vazolarla kombinlemek iyi bir fikirdir. Ev dekorasyonu öyle bir özelliğe sahiptir ki yalnızca duvar, yalnızca mobilya, perde ve halı düşünemezsiniz onu komple bir bütün olarak ele almalı ve değerlendirmenizi de aynen o şekilde yapmalısınız.

niş modelleri

Peki, duvarınızda niş varsa nasıl bir dekoratif çalışma yapmalısınız.

Nişlerle birlikte aynalar kullanılabilir. Bu dekorasyonun çok daha kuvvetlenmesini sağlayacaktır. Okuma bölümleri ise nişe güzel uyum sağlar. Örneğin kitaplık yapılarak önü mobilyalarla desteklenebilir. Sade şık bir koltuk ve tek bir sehpa öneri olarak sunabiliriz. Duvardaki nişlerinizi otantik bir havaya büründürdüğünüzde ise evinizin tarzını vintage olarak yapabilirsiniz. Hem şık hem gösterişli hem de gün içerisinde dinleneceğiniz bölümleriniz olacaktır.

niş modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir