Genel

Daha Temiz Bir Ofise Sahip Olmak İçin Hangi Renkler Tercih Edilmelidir?

Daha Temiz Bir Ofise Sahip Olmak İçin Hangi Renkler Tercih Edilmelidir?

Ofislerimiz ve diğer çalışma alanlarımız bireylerin çalışma performansını doğrudan etkilediği için bu mekânların dekorasyonu kişiliği yansıtmalı ve çalışmaya uygun bir ortam haline getirilmelidir. Bu durum çalışma verimliliği açısından son derece önem arz etmektedir. Günümüz şartlarında vaktimizin en çok geçtiği yerler iş yerleri olduğundan çalışma alanlarımızın ilham vermesi ve rahat olması gerekmektedir.

Çalışmalar alanı oluşturduğunuz öncelik vermemiz gereken konu, estetik bir görüntü ve rahat çalışabileceğimiz bir çalışma ortamıdır. Sonrasındaki işimiz ise mobilyalarını ve dekorasyonunun şekillenmesine karar vermek gerekiyor. Masaların yerleri, odanın ışık alması, mobilyaların birbiriyle uyumlu olması ve ofis renginin hangi renklerden oluşturulması dikkat edilmesi gereken unsurlar arasındadır. Ofislerini evlerine taşıyan kişilerin nasıl bir renk uyumu içerisinde olacağına karar vermeyen kişiler için sizlere bu yazımızda daha temiz bir ofise sahip olmak için hangi renkleri tercih etmeniz gerektiği konusunda fikirler ve bilgiler vereceğiz.

Küçük Ofis Dekoru Nasıl Olmalıdır?

Küçük Ofis Dekoru Nasıl Olmalıdır?

 

Ofislerinizde temiz bir ortam oluşturabilmek için tercih etmeniz gereken renkler sizler için sıraladık;

1. Krem-Lavanta

Krem ve lavanta renkleri iş ortamlarında gözleri yormamak için tercih edilen renklerdendir. Ayrıca lavanta ve krem renkleri ortamınızın havalı ve refah görünmesine yardımcı olur.

2. Pembe-Gümüş

Ofislerin genelinde çoğunlukla aydınlatıcı ve açık renkler tercih edilmektedir. Ofislerinizde ferah bir ortam oluşturmak için açık pembe ve gümüş renklerini tercih edebilirsiniz. Gri renginin yanında pembe renk kullanarak ofislerinizi canlı tutabilir. Refah bir ortam oluşturabilirsiniz.

ilginizi çekebilir : Küçük Ofis Dekorasyonları Nasıl Olmalı?

3. Beyaz-Yeşil

Ofislerin ilham verici bir görüntüye sahip olması ve çalışma alanlarının pozitif enerji vermesi için en çok tercih edilen renklerden biri yeşildir. Ofislerin duvarlarında ve aksesuar olarak beyaz ve yeşil renkleri tercih edebilirsiniz.

4. Mavi-Fuşya

Sakin ofis ortamlarının vazgeçilmez renklerinden biri mavidir. Duvarlarınızda mavi ve fuşya kullanmak, çalışma alanlarınıza ferah ve huzur oluşturan bir hava yaratır. Ayrıca halı ve aksesuarlarınızda kullandığınız fuşya ile sıcak bir çalışma alanı oluşturulabilir.

ilginizi çekebilir : Küçük Ofis Dekorasyonları Nasıl Olmalı

5. Gri-Siyah

Ofislerin genelinde klasik olarak en çok kullanılan renkler siyah ve gridir. Yerlerin döşemesinde ve duvarların gri tonlarını, sandalyeler siyah rengi kullanıp, daha resmi ve konforlu bir ofis ortamı oluşturabilirsiniz.

6. Kırmızı

Günümüzde özellikle gıda firmalarının tercih ettiği kırmızı kan akışının hızlanmasına ve tansiyonun yükselmesine ve iştahın açılmasına neden olur. Kurumsal ofislerin çoğun tercih edilmeyen kırmızı daha çok tasarım alanlarında çalışma yapan ofisler için oldukça ideal bir renktir. Ofislerinizin tamamında değil de, yalnızca bir duvarda kullanmanız sizler için daha iyi bir sonuç yaratabilir.

 

7. Kahverengi

Toprak tonlarından biri olan kahverengi mekânlarda samimi ve sıcak bir ortam oluşturmaya yardımcı olur. Bu yüzden ofislerde çok fazla tercih edilmesine rağmen toplantı odalarında tercih edilen bir renk değildir. Bekleme salonları ve birçok çalışma alanında bu rengi kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

8. Mor

Ruh halini en çok etkileyen renklerden biridir. Hem duvarların birinde hem de objelerde ve aksesuarlarda kullanılabilecek renklerden biridir. Fakat duvarlarda kullanılınca Lila renginin tonuna yakın olarak kullanılması oldukça faydalıdır. Lila tonunda kullanılan bu rengin enerjisi ve canlılığı sizlere fayda sağlayacaktır. Ayrıca bu rengin tercih edilmesi iş yaparken sizlerin daha Motivasyonu yüksek şekilde çalışmanıza yardımcı olur.

Renklerin her birinin belirli ortamlarda sizlere birçok faydası vardır. Renkler hayatımızın her alanında bizlere birçok konuda oldukça faydalı ya da zararlı sonuçlar yaratabilir. İnsan psikolojisini oldukça fazla etkileyen renklerin yerinde tercih edilmesi oldukça önemlidir.

ilginizi çekebilir : istanbul iç mimar 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir