Genel

Çok seveceğiniz Şahane ve Yaratıcı Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

Çok seveceğiniz Şahane ve Yaratıcı Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

Evlerimizde yer alan bütün odalar oldukça önemlidir ve her bir odanın kendine has bir havası vardır. Yatak odası da bizler için oldukça önemli ve canlanma ve rahatlama odasıdır. Yatak odalarının dekore edilmesi için birçok faktör vardır. Bu faktörleri göz ardı etmeden yatak odanızı dekore etmelisiniz. Tarzınız ya da zevkinizin yatak odasında ne kadar önemi olsa da herkesin istediği rahat edeceği bir yatak odası dekorasyonuna sahip olmaktır. Mobilya, renk, desen, aksesuar ve zemin tercihlerine göre tasarımcılar ile birlikte belirleme yapıp kendinize uygun ve dingin olan bir sığınak olacak şekilde bir yatak odası oluşturabilirsiniz.

İç Mimarlar Hakediş Mi Anahtar Teslim Mi Çalışmalı?

 

Kendim Adına Doğru Yatak Odasını Nasıl Seçebilirim?

Yatak odanızın tasarımını yaparken belli bir tasarım ve bu tasarımın alt temaları üzerinde yoğunlaşmak sizlerin yararına olur. Estetik görünüm son derece önem arz etmektedir. Fakat işlevselliğinde unutulmaması gerekir. Ayrıca depolama alanlarına ihtiyaç duyduğunuzda bu özellikteki tasarımları tercih edebilirsiniz.

ilginizi çekebilir : Çok Seveceğiniz 6 Şahane ve Yaratıcı Banyo Dekorasyon Fikirleri

Yatak odası dekorasyonu ve tasarımı adına sizler için belirlediğimiz rehber aşağıdadır;

1. Modern Yatak Odası Modelleri

Modern yatak odası istediğinizde tercih edeceğiniz renkler, siyah, gri ve beyaz renkler olabilir. Yatak odasının duvarlarını soyut renkler ile şekillendirebilir ve geometrik şekiller ile süsleyebilirsiniz. Ayrıca mobilyalarınızın üzerinde yer alan örtülerinizi farklı şekillerde seçerek yorucu olan detaylardan uzaklaşabilirsiniz. Ayrıca bu modelleri tercih ederken yatak başlıklarının ve çelik somyaların bu tasarımlara eşlik ettiğini unutmayın. Vitrinlerinizin yer aldığı duvarları düz ya da farklı çizgiler ile tasarlayıp iddialı bir tasarım oluşturabilirsiniz. Ayrıca odanın belirli bölümlerine donatılmış farklı renklerle yatak odalarınızın farklı bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Modern yatak odası dekorasyonlarında dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de minimal tasarımların göz önüne çıkarılmasıdır.

2. Kır Tarzı Yatak Odası Modelleri

Duvar boyaları objektif ve Nötr tonlarla boyanmalıdır. Bu tonlar kır yatak odaları için oldukça fazla tercih edilir. Leylak, mavi, yeşile eklenen beyaz renkler sizlere yatak odalarınızı şekillendirirken yumuşatma anlamında oldukça yarar sağlar. Ayrıca vitrinlerinizin duvarlarında çiçek desenli duvar kâğıtları kullanabilirsiniz. Bunun dışında masif çam veya farklı tonlarda beyaz mobilyalar kır yatak odalarına uygun şekilde seçilmelidir. Kır tarzı yatak odaları için ayrıca Fransız tarzındaki narin mobilyaları bu tarzdaki yatak odaları için oldukça yararlı olacaktır.

ilginizi çekebilir : Çok Seveceğiniz 6 Şahane ve Yaratıcı Banyo Dekorasyon Fikirleri

3. İskandinav Yatak Odası Modelleri

Duvarların beyaz olması ve mobilyalarında aynı renkte seçilmiş olması dışında, geniş bir duvar askısı tercihi ve farklı aksesuarlar dışında ahşap zeminlerle birlikte farklı bir uyum sağlayabilir. İskandinav tarzı yatak odaları belirleyici ve kolay bir işleve sahiptir. Zarifliğe önem veriyorsanız, bu yatak odası modelleri sizlere uygundur. Bej renkler, gri, beyaz duvarlar bu yatak odası modelleriyle uyumlu olan renklerdir. Ayrıca ahşap olan yerleri de isteklerinize göre bej, gri ve beyaza boyayabilirsiniz.

Yataklarınızın başında geniş olan puflar ve Retro sandıklara yer verebilirsiniz. Ayrıca bunların dışında tarzlarınızla uyumlu olan farklı parçaları da tercih edebilirsiniz. Ayrıca hafif aydınlatmaları tercih ederek, İskandinav yatak odalarını oldukça kaliteli ve ışıltılı bir hale getirebilirsiniz. Bu yatak odalarını olabildiğince doğal ışıklar ile beslemek kaliteyi arttıracaktır.

ilginizi çekebilir : istanbul iç mimarlık firmaları 

Yatak Odalarındaki Zemin Nasıl Olmalıdır?

Göze çarpan, ihtişamlı ve gösterişli halı seçenekleri yatak odalarına uyum sağlamak konusunda son derece başarılıdır. Ayrıca yatak odalarının dekorasyonu için zeminin rengi ve şekli son derece önem arz etmektedir. Sabah uyandığınız zaman sert olan bir zemine basmak hiçte hoşunuza gitmeyeceğinden, hafif ve ahşap zemin tercihi sizlere oldukça iyi gelecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir