Genel

Çok Seveceğiniz 7 Şahane ve Yaratıcı Kış Bahçesi Dekorasyon Önerileri

Çok Seveceğiniz 7 Şahane ve Yaratıcı Kış Bahçesi Dekorasyon Önerileri

Özellikle havaların soğumasıyla birlikte birçok kişi balkon keyfi yapamadığından yakınıyor. Teras ve balkonlarınızı kapatıp yaratmak istediğiniz kış bahçeleriyle kışın evlerinizdeki alanlarda sıcak bir atmosfer oluşturmak mümkündür. Ayrıca kış bahçelerine geçiş mevsimlerinin sonbahar olduğunu söylemek son derece doğru olur. Kış bahçeleri özellikle soğuk zorlu hava şartlarında evlerinde vakit geçirmek isteyen kişilerin en çok tercih ettiği ve evlerinde yapmak istedikleri bir bahçe modelidir. Kış bahçesini bir hobi bahçesi olarak düşünebilir. Kışın soğuk hava şartlarında kış bahçesi sayesinde oldukça kaliteli zaman geçirebilir ve balkonlarınızı ve bahçelerinizi güzel kokulu çiçek ve bitkilerle donatabilirsiniz.

1. Dekorasyona Başlarken Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Bahçeleriniz ve balkonlarınızdaki alanları en iyi şekilde değerlendirebilmek adına ve beklediğiniz havayı yakalamak için başlangıç olarak kullanım tarzına uygun şekilde beklentilerinizin neler olduğunu belirlemeli ve buna göre bir yol çizmeniz gerekir. Kış bahçenizi hangi amaçla kullanmak istediğinizi belirleyip ona göre bir şekillendirme çalışması yapmanız gerekiyor. Kış bahçesini, spor odası, atölye, yemek odası olarak kullanabilirsiniz. Artık nasıl kullanmak isterseniz içerisine yerleştireceğiniz materyallere siz karar verin. Mekânlarda beklemekte olduğunuz özelliklere karar verip oluşturma sürecine girdiğinizde istediğiniz atmosfere uygun olan tarzın belirlenmesine uyumlu araçlar ve mobilyalar seçmeye başlamalısınız.

Kış bahçesi için alanlarınızdan en yüksek performansı elde edebilmek için mekânlarınızın tamamını tanımanız gerektiğini düşünüyoruz. Gün ışığı, büyüklüğü, güneşin hangi açılardan vurduğu dikkate almanız gereken ögelerdir. Ayrıca görsel ve fiziksel konfor bakımından bahsettiğimiz ögeleri düşünüp bir dekorasyon çalışması yapmanız gerekiyor.

2. Dekorasyon Çalışmalarında Gün Işığının Etkisi Nedir?

Kış bahçesinde mekân algılarını yükseltmek ve mekân algısını arttırmak için gün ışığından yararlanmak istiyorsanız cam çatı yapıp ferahlatıcı bir ortam oluşturabilirsiniz. İçerde oluşan ışığı kontrol altına alabilmek için mekân içerisindeki renklere uygun olan panjur ya da perde tercihinde bulunabilirsiniz.

Otel Tasarımı Uygulama Nasıl Olmalı?

3. Kış Bahçesine Ruh Katmak İçin Neler Yapılabilir?

Kış bahçelerinize bir ruh katmak ve sıcak bir ortam oluşturmak için ahşap malzemeleri tercih edebilirsiniz. Malzeme ve araç seçimlerinde doğal taşlar ekleyip natürel bir görüntü oluşturabilirsiniz. Tercih ettiğiniz modern tasarımlar dışında Cam ve metal strüktürün Entegre edilişi sizlere uygun olabilir.

4. Kış Bahçesini Nasıl Sıcak Tutmanın Yolları Nelerdir?

Kış bahçelerini doğalgaz, kombi ve soba dışında, doğal ve otantik bir görünüm elde edebilmek için kuzine veya şömine kullanarak etkileyici bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Mekânların tarzına uygun, modern tarza sahip olan mobilyalar ile bu mekânı oldukça estetik bir görünüme kavuşturabilir ve etkileyici bir ortam yaratabilirsiniz.

 

Villa Bahçe Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

5. Evlerinizde Bahar Havasını Her Mevsim Yaşayın!

Renkli olan mobilya tercihleriyle kış aylarının soğuk havalarında, kendinize bahar mevsimi havası yaratabilir ve koyu olan tonları kullanıp açık ve canlı renkleri ön plana çıkarabilirsiniz.

 ilginizi çekebilir :  Cafe Tasarımı Uygulama Nasıl Olmalı?

 

6. Aydınlatmaya Önem Verin!

Kış bahçelerinde kullandığınız aydınlatma oldukça büyük önem arz etmektedir. Spot, duvar apliği, lamba özelliğinin dışında kış bahçelerine yakışır ve şıklık katacak. Ayrıca mobilya yerleşimi ve zevklerinize uygun olan bir aydınlatma modeli seçerek kış bahçelerinizi tamamlayabilir ve estetik bir görünüm elde edebilirsiniz.

ilginizi çekebilir : iç mimarlık firmaları 

7. Kış Bahçelerinde Renkli Çiçekler Kullanın!

Kış bahçelerinin güzelleşmesini sağlayacak olan en önemli faktörlerden biri bitkilere yer vermektir. Bitkilerin olduğu ortamlarda kış bahçelerinin canlı ve ferah olmasını sağlayabilirsiniz. Bu yüzden kış bahçelerinde renkli ve küçük saksılarda yer alan bitki ve çiçeklere yer vermeyi unutmayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir