Genel

Çok Seveceğiniz 6 Şahane ve Yaratıcı Banyo Dekorasyon Fikirleri

Çok Seveceğiniz 6 Şahane ve Yaratıcı Banyo Dekorasyon Fikirleri

Banyolar, eskiden dekorasyon ve görüntü anlamında çok fazla önem verilen bir bölge değildi. Fakat günümüzde artık herkes evinin banyosunun en iyi dekorasyona sahip olmasını istemektedir. Sizlere bu yazımızda ilham verecek ve çok seveceğiniz birçok yaratıcı ve Kreatif banyo dekorasyonu fikirlerini vereceğiz. Sizlere sunacağımız bu bilgilerle en küçük banyoları bile oldukça kullanışlı ve şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Stili oldukça hoş gözüken mekânlara sahip olmak için yazımızı okuyun.

1- Banyolarınızın Estetikliği İçin Yuvarlak Olan Hatları Tercih Edebilirsiniz!

Banyo tasarımları için vitrifiye ve mobilya seçimi yaparken köşeli olan ve geometrik şekillere sahip olan hatlardansa yuvarlak ve oval modelleri tercih etmenizde fayda vardır. Böylelikle alanlarınızın dar olmasını engellersiniz ve hareket alanınız çoğalır. Hem de banyonuz olduğundan daha geniş görünür.

ilginizi çekebilir : villa dekorasyonu fikirleri 

2- Beyaz ve Diğer Açık Renklerin Ferahlığından Yararlanabilirsiniz!

Mekânların ferah bir görünüme sahip olmasını sağlamak için açık renklerin tercih edilmesi son derece mantıklıdır. Bu yöntemler bütün banyolar için geçerli olan bir yöntemdir. Beyaz bir banyo dekorasyonuna sahip olurken, banyolarınızın ferahlatıcı bir havaya sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca beyaz rengin birçok çeşidine rastlayabileceğiniz birçok seramik ürün bulabilirsiniz. Böylelikle banyo tasarımındaki işiniz daha kolay bir hale gelir.

3- Çerçeve İçermeyen Duşa kabin İle Engelleri Aşmaya Ne Dersiniz?

Çerçevesi bulunmayan duş camları, banyoların içinde bulunan sınırları yok eder. Buzlu ve desenli olan duş camlarının duvar gibi görünmesinden dolayı şeffaf olan camlar tercih edilir. Böylelikle duş alma alanınız genişler hem de banyonuz görsel bir şekilde bölünme yaşamaz. Duşa kabin içinde yer alan duvar ve zemin banyonun diğer alanlarında kullanılan zemin ve duvarlar ile aynı olursa bahsettiğimiz etki artmış olur.

ilginizi çekebilir : ofis dekorasyonu nasıl olmalıdır ? 

4- Minimal ve Sade Olan Tasarımlar Sizlere Avantaj Kazandırır!

Tasarım isteğiniz nasıl olursa olsun, banyolarınızın tasarımında önem vermeniz gereken en önemli durum minimal ve modern tasarımlara yer vermektir. Bu durum için gereksiz olan detaylardan olabildiğince uzak durmanızdır. Örnek olarak; kişisel bakım ve makyaj gereçlerinizi ya da yedek havlularınızı banyolarınızın içinde değil dışında saklayın. Böylelikle devasa bir banyo dolabı yerine standart bir görünüme sahip olan tezgâh ve monoblok lavabo tercih edebilirsiniz.

Çerçevesi bulunmayan ve düz olan bir aynı modeli ve şeffaf olan bir duş camı ve büyük bir ölçeğe sahip olan seramik karolar gibi yansıtıcı olan yüzeylerde diğer banyo dekorasyon fikirleri arasındadır. Bunun dışında doğal ve yumuşak olan renk seçimleri, temiz olan hatlara sahip olan modern banyo mobilyaları banyonuzu olduğundan daha büyük gösterir.

5- Duvarlara Monte Edilebilen Dolapları Tercih Ediniz!

Duvarlara monte edilmiş olan banyo dolapları, zeminlerde yer kaplamadığından dolayı banyoları olduğundan daha geniş bir görünümle gösterir. Bunun dışında daha hafif ve moderndir. Banyo tasarımları için oldukça kullanışlı olan asma banyo dolapları arasından banyolarınız için uygun olan boyut ve modelleri rahatça bulursunuz.

 

 

 

6- Seramiklerin Işıltılı Özelliklerinden Yararlanabilirsiniz!

Banyo içinde yer alan yüzeylerde kullanılmış olan seramik ve fayanslar büyüklüğü en çok etkileyen unsurlardan biridir. Böylelikle banyo tasarımları için en fazla dikkat çeken nokta seramik ve fayans seçimleridir. Küçük olan bir banyo için fayans ve seramik desenine karar verilmesi, mermer çizgileri belirgin olmayan ve simetrik olarak bir araya gelince birbirini tamamlayan desenlerin tercih edilmesi gerekir. Bir diğer önemli nokta da banyo zemininin ve duvarlarının aynı desene sahip olan seramiklerle kullanılmasıdır.

ilginizi çekebilir : istanbul iç mimar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir