blog

Çocuk Yatağı Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebekler ilk iki yıl anne ve babalarıyla aynı odayı paylaşsa da 2 yaşına geldiğinde artık ayrı bir odada uyuma çağına gelmiştir. Bebeğiniz için anne ve babasından ayrılmak zor olsa da ona cazip gelecek bir oda tasarımı yaparak bu sorun ortadan kaldırılabilmektedir. Çocuğunuzun sağlıklı bir şekilde ruhsal ve fiziksel gelişimini sağlayabilmesi için 2 yaşına geldiğinde kendine ait bir odada kalması gerekmektedir. Uzmanlara göre bebek ilk iki yıl mutlaka özellikle annesi ile bağ kurabilmesi açısından aynı odada kalması gerekiyor.

Çocuk Yatağı Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kendini güvende hissedebilmesi ve yalnızlık duymaması için bu süreç çok büyük önem taşımaktadır. Fakat bu süre iki yıl ile sınırlandırılmıştır. İki yılın sonunda bebeğimiz artık kendi odasında uyumak için yeterli duygusal gelişime sahiptir.

İlginizi Çekebilir: Ev dekorasyon iç mimar

Çocuğumuzun odasını en güzel şekilde dekore ederek odasını sevmesini ve bu süreçte sıkıntı yaşamamasını sağlamış olursunuz. Çocuk odası dekorasyonu yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli faktör dekorasyonda kullanılan malzemelerin çocuğumuzun sağlığına güvenliğine ve gelişimine katsı sağlayan malzemelerden olmasıdır.

Çocuk Yatağı Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaliteli malzemelerden üretilen ve kimyasal madde içermeyen mobilya ve aksesuarlar çocuğumuzun odasının dekorasyonunda doğru tercih olacaktır. Çocuğunuzun psikolojik ve duygusal gelişimi düşünülerek yapılacak olan dekorasyonda bir iç mimardan yardım alınarak daha doğru karar verilmiş olur. Çocuk odası dekorasyonunda tercih edilen mobilyaları kalite ve dayanıklılık bakımından sizi yarı yolda bırakmamalıdır. Sadece çocukluk döneminde değil ergenlik döneminde de rahatlıkla kullanabileceği konforlu ürünlerin tercih edilmesi ekonomik anlamda da bütçemize yarar sağlayacaktır.

Çocuk Yatağı Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk odası dekorasyonu yapılırken yapılacak olan yatak seçimi çok önemli bir ayrıntıdır. Bebeklikten çocukluğa adım atan çocuğunuz için yatak seçerken ergenlik döneminde de kullanabileceği bir ürün seçilmelidir. Bu anlamda hem 2 yaşında hem de 12 yaşında kullanılabilecek şekilde tasarlanan yataklar bulunmaktadır. Yatağın kenarına yapılan ve istenildiği takdirde çıkarılma kolaylığı bulunan yataklar uzun yıllar boyunca aynı yatağı kullanmanızı sağlayacaktır. Böylelikle bu fonksiyonel olan yatak sayesinde tekrar bir yatak daha almanıza gerek kalmayacaktır.

Çocuk Yatağı Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Unutmayın çocuğunuzun kişilik gelişiminde odasının dekorasyonunun doğru şekilde yapılması büyük önem taşımaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir