blog

Cafelerde Dekorasyonun Önemi

Evlerimizde geçirdiğimiz vakitler hiç şüphe yoktur ki çok değerlidir. Ama dört duvar arasında sıkılıp eşimizle dostumuzla dışarıda vakit geçirmek istediğimiz zamanlarda oluyor. Dışarıda kaliteli hoş zaman geçirebilinecek mekânlardan birisi de kafelerdir. Bu sebeple evimizin dekorasyonu bizim için ne kadar önemli ise gittiğimiz kafenin nasıl dekore edildiği de bizim için büyük önem taşımaktadır. Çünkü mekânların dekorasyonunda kullanılan renk ve dokular kişinin huzur bulması ve güzel vakit geçirmesi yönünden doğrudan etki eden unsurların başında yer almaktadır.

Cafelerde Dekorasyonun Önemi

Cafelerde Dekorasyonun Önemi

Evde vakit geçirmekten sıkılan ya da dışarıda vakit geçirip arkadaşlarıyla bir kafede oturup yemek yemek ya da kahve içerek sohbet etmek isteyen kişilerin sık sık gittiği kafeleri hayatımızda büyük bir yere sahiptir. Günümüzde artık gün toplantılarının da çoğunlukla kafelerde yapıldığını görmekteyiz. Kafeler daha kolay ve yorulmadan misafirlerini ağırlamak isteyen bayanlara avantaj sağlamaktadır. Hayatımızda gün geçtikçe daha büyük yere sahip olan kafelere gitme sebeplerimizi belirleyen birden çok kıstas bulunmaktadır.

Cafelerde Dekorasyonun Önemi

Cafelerde Dekorasyonun Önemi

Bunlar yemeklerin kalitesi, fiyatların uygunluğu, ortamda çalınan müzik, güler yüzlü hizmet vs. gibi unsurlar da büyük role sahip olsa da asıl belirleyici unsur gideceğimiz kafenin dekorasyonudur. Çünkü gideceğimiz kafe hem göze hitap etmeli hem de bize istediğimiz konforu sağlamalıdır. Her kafenin kendine özgü bir dekorasyonu vardır. Bir kafenin hangi yaş kesimine hitap ettiği de dekorasyonunda büyük etkiye sahiptir.

Cafelerde Dekorasyonun Önemi

Cafelerde Dekorasyonun Önemi

Örneğin bir üniversitenin yakınında yer alan bir cafe dekorasyonunun daha hareketli aksesuarlar kullanılarak dekore edilmesi gerekiyor. Duvar kâğıdından tutunda ortamda kullanılacak olan mobilyalara kadar bütün unsurlar gençlere yönelik olmalı. Ya da toplumun her kesimine hitap eden bir kafe ise buna göre dekore edilmeli. Örneğin bir iş çıkışı yalnız olarak oturup bir kafede bir kahve içip kafa dinlemek istiyorsak yüksek sesle müzik dinlenen bir kafe yerine daha sakin bir mekan tercihimiz olacaktır.

Küçük alana sahip olan kafelerde kullanılacak olan rustik doku son zamanlarda en çok tercih edilen dekorasyon modelidir. Ahşap malzemeler ve mobilyalar kullanılarak küçük olan mekanlar samimi ve dinlenmeye olanak sunan sakin mekanlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir