blog

Cafe Tasarımı Uygulama Nasıl Olmalı?

Kafenizin konumu, çekmek istediğiniz müşteri kitlesi için çok önemlidir. Herhangi bir eski mahallede boş bir arsa bulup kafenizi oraya yapamazsınız. Konum, müşterilerin akışını, menüyü ve müşterilerinizin tercihini belirleyecektir.

Bir Cafe tasarımı için üç ana unsur vardır:

Köşe başı: Tercihen kavşakta olan bir yer seçin. Bu, sabah trafiğinin çoğunu yolunuza çekecek ve kesinlikle işi artıracaktır.

Mahalle arası: Kısmen yerleşim bölgesi içinde birinci sınıf bir yer ararken, minimum rekabeti olan bir yer seçin. Aynı yerde çok sayıda yemek mekanı açılırsa, müşteri tabanı azalacaktır. Kafenizi rahatlığın yüksek, rekabetin düşük olduğu bir mahallede açın.

Alışveriş merkezi: Kafeniz ticari kategorisindeyse, bir alışveriş merkezinde birinci sınıf bir konum bulmak en iyisidir. Bu kesinlikle arayacağınız türden müşteri tabanını çekecektir.

Cafe Dekorasyonlarında Tasarım

Cafenin Dışı Nasıl Olmalı?

Kafenizin dışı özellikle misafirperver olmalıdır. Lükste cimri davranırsanız, ticari çekim de azalır. Kafenin dışı en azından kısmen iç mekanı temsil etmelidir. Bu amaçla, harika bir görüntü veren uzun pencereler kullanmalısınız. Göz alıcı bir logoya ve hoş bir başlığa yatırım yapın ve istenen konukları çekmek için biraz taklit iyi olabilir.

Mekan Aydınlatması

Cafe tasarım firmaları Bu tür alanlar için aydınlatma tasarımı, herhangi bir ticari veya konut iç mekanının genel aydınlatmasından çok daha farklı olduğunu bilirler. Bilinçsizce olumlu bir ruh hali yaratır ve müşteriler için iştahı harekete geçirir. Aydınlatmanız kötüyse, başarı sağlayamazsınız.  Parlak sarkık ışık veya püsküren bir halojen ışık altında oturmak keyif verecektir. Bir kafenin iç aydınlatmasının, mekanın her yerinde dostça bir hava yaratması için parlak ve havadar olması gerekiyor. Bununla birlikte, vurgulu aydınlatma ve dekoratif armatürler ile oluşturulan mekanda bir ortam dengesi olması da gerekir.

Yapay aydınlatma

Kafenin iç aydınlatması, üç tür yapay aydınlatma tekniğinin güzel bir karışımıdır. Bunlar, ortam aydınlatması, vurgulu aydınlatma ve dekoratif aydınlatmayı içerir.

Cafe Bar Dekorasyonlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler2

Cafe Bar Dekorasyonlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kafe renkleri ve malzemeleri

Herhangi bir iç mekan estetiği, birleşik renk ve malzeme şemalarının temel temsilidir. Her ikisinin güzel bir kombinasyonu, alanınızın görselliğini artırabilir. Öte yandan kötü bir alan, alanınızı mülayim ve hatta sıkıcı gösterebilir. Bir kafenin müşteri çekebilmesi için güzel görsellere sahip olması gerektiğinden, doğru renkleri seçmek ve bunu doğru malzemelerle daha da tamamlamak son derece önemlidir.

Kurumsal kafe

Kurumsal kafe, benzersiz ve maceracı tasarım temalarında gelişen bağımsız kafelerden oluşur. Retro ve bohemden salaş şıklığa kadar her türlü temayı kapsar. Genel atmosfer çok şık ama çirkin; müşteri her zaman üst düzey bir bakımın stresi olmadan hoş karşılandığını hisseder.  Kurumsal kafenin renk ve malzeme düzeni seçilen temaya göre belirlenmelidir. Tabii ki, her zaman genelleştirilmiş bir stile gidebilirsiniz. Durum böyleyse, arkadaş canlısı, rahat ve davetkar bir atmosfer yaratmak için canlı renkler, bol doku ve açık malzemeler tercih edin.

Eski tarz kafe

Bu tür bir kafe, görünürde modern veya çağdaş bir ipucu olmadan antika eski tarz bir cazibeye sahiptir. İdeal atmosfer, bir tutam çirkinlikle rahattır. Eski tarz kafe için renk gelir malzeme düzeni çok özeldir; çok tonlu kahverengi tonları ve çok sayıda doku. Bu tür kafeler için istenen estetik, açıkta bir tuğla duvar, uzun bir kitaplık, toprak rengi bir renk şeması ve basit sarkık ışıklar içerir.

İç mekanlarda iştah uyandırmak

Herhangi bir yemeğin ana odak noktası, müşterilerin iştahını ince yollarla uyandırmaktır. Bu, iç mekanların renk psikolojisi göz önünde bulundurularak tasarlanmasını içerir. Uzmanlar, altın bir ambiyansla birleşen derin, rus tonlarının bilinçsizce iştahı uyandırdığını belirlediler. Bu nedenle çoğu restoran iç mekanı kırmızı, kahverengi ve altın tonlarında tasarlanmıştır.

 Cafe uygulama firmaları ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgilere bizi arayarak ulaşabilirsiniz.

 

One thought on “Cafe Tasarımı Uygulama Nasıl Olmalı?

  1. Seyfettin Koc dedi ki:

    Merhaba yeni acicagim restaurant bilgi ve fiyat almak istiyorum fethiye bolgesinde yaklasik 300-350 metrekare bilgi verirseniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir