Genel

Cafe Dekorasyonu Yaratıcı Fikirler

Cafe Dekorasyonu Yaratıcı Fikirler

Yoğun şehir hayatının en kilit noktalarından biri cafelerdir. Zira cafeler insanlar için nefes alma duraklarıdır. Örnek olarak iş hayatında mola vermek için tercih edilen yerlerin başınca cafeler gelir. İnsanlar nefes almak amacıyla bir cafenin rahat koltuklarına yerleşip kahvelerini yudumlamak isterler. Dolayısıyla çevremizde kafamızı nereye çevirsek bir cafe görmekteyiz. Rağbet bu yönde fazla olduğundan, bir iş kurmak isteyen insanların aklına cafe açmak gelmektedir. Ancak burada da işler her zaman yolunda gitmez. Bazı cafeler yıllarca ayajta kalmayı sürdürürken bazıları açıldıktan kısa süre sonra kepenk kapatmak zorunda kalırlar. Burada müşterinin ilgisini çeken, onu sizin cafenize çekecek bazı parçalar olmalıdır. Bu yüzden bir cafe dekorasyon anlamında kendine has bir fark yaratmalıdır.

 

Cafenin bulunduğu yer, hedef kitlesi, cafeye gelen müşteri portföyü vereceğiniz hizmetin niteliğini ortaya koyacaktır. Zira tüm bu bileşenler analiz edilmeden atılacak adımların sağlam olması zordur. Cafenizin yeme-içme konusunda nasıl bir hizmet sunacağına karar verdiyseniz artık dekorasyona geçmelisiniz. Zira bir cafede öne çıkan en can alıcı nokta şüphesiz ki dekorasyondur. İnsanlar mekâna ayak baktıkları andan itibaren içerisinin ferahlığına, koltukların durumuna, kahve kokusuna bakarlar. Kendilerini rahat hissetmeyeceklerine inandıkları bir yerde oturmak istemeyeceklerdir. O yüzden dekorasyon konusunda da özellikle ilk izlenim oldukça önemlidir. Cafe dekorasyonu için atılacak adımlarda müşteri beklentisi ön planda tutulmalıdır.

ilginizi Çekebilir : https://www.ucicmimarlik.com/cafe-dekorasyonu/

İnsanlar kafelere dinlenmeye, mola vermeye, bazen de rahat bir kafayla çalışmaya gelmektedir. Hem sohbet ortamının oluşturulması hem de çalışmak isteyen insanlara uygun alanlar yaratılması kafenin tercih edilme oranını artıracaktır. Günümüzde küçük toplantıların yapılabildiği, çeşitli yerlerinde çalışma masaları bulunan, bununla birlikte rahat ve geniş koltuklara da sahip cafeler öne çıkmaktadır. Bir cafenin hizmet vereceği alana göre tasarlanması önemlidir. Ancak burada es geçilmemesi gereken noktalardan biri de cafenin işletmecisi olarak sizin de tarzınızı yaratması gerekliliğidir. Bir cafe de aynı bir ev gibi onu ortaya çıkaran kişiden izler taşıyabilir. Cafe dekorasyonu konusunda birden fazla değişken öne çıkar ve bunlar arasında bütünlük oluşturmak önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir