Genel

cafe dekorasyonu nasıl yapılır

Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır


Cafe dekorasyonu nasıl yapılır öncelikle seçeceğiniz objelere oturma alanlarına büyük bir titizlik göstermelisiniz. Rahatlık ve sadelik ön planda olmalı. İnsanlar rahat edemedikleri bir ortamda uzun süre durmak istemeyeceklerdir. Cafe dekorasyonunda ambiyans oldukça önemli. İnsanların huzur bulması ve tüm sıkıntılarından arınıp sadece kahvenin ve sohbetin tadını çıkarabilecekleri mekânları oluşturabilmeleri oldukça zahmetli bir iştir. Farklı olmak her zaman kazandırır. Ancak farklı olacağım kaygısı ile de absürt bir mekân hazırlamayın. İnsanlarda ilk etkiyi olumlu bırakmak son derece önemli bir mevzu.

İlgini Çekebilir : Ofis dekorasyonu nasıl yapılır

Gelişen Cafe Kültürü


Önceden insanlar için cafeler sadece iş aralarında ya da gün ortasında hızlı bir yemek yeme yeriydi. Ancak günümüzde özellikle de gençlerin daha sık uğrak yeri haline gelen kafe ortamları daha çok sohbet ve çay kahve yeri haline geldi. Bu gelişmeler de tabi beraberinde daha tarz ve sofistike dekorasyonlar oluşturulmayı gerektirdi. Duvarlarınıza asacağınız kaliteli tablolar rahat oturma bölmeleri masalarınızın yüksekliği bile bu dekorasyon kalitesini son derece etkileyecektir.

Somut Tasarımlara Ağırlık Verin


Somut tasarımla anlatmak istenilen aslında mekândaki havanın elle tutulur derece kendini hissettirmesidir. Bu şekilde mekânınıza gelecek olan kişi cafenizdeki havayı soluduğunda huzuru ve neşeyi içinde hissedecektir. En büyük amacınız insanların havasını değiştirmek olmalı. Plastik sandalyeler ya da geometrik şekillerdeki ürünler her ne kadar çok modern bir görünüm sunsa da insanlara eş dost sıcaklığını tam olarak aşılamayacaktır. Ancak daha sıcak renk tonlarını ve kış aylarının sıcak ortamlarını yansıtırsanız daha etkili bir dekor oluşturmuş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir