blog

cafe dekorasyonu nasıl olmalı

cafe dekorasyonu nasıl olmalı

 

Cafe dekorasyonu nasıl olmalı konusunda estetik ve fonksiyonel özellikler bakımından dikkat edilmesi gereken detaylar bulunmaktadır. Cafe alanları içerisinde dekorasyonun nasıl uygulanması gerektiği çok önemli bir konudur. Hem cafe alanını daha etkili kılacak hem de daha kolay bir kullanım alanı sunacak dekorasyon uygulamaları gerçekleştirilmelidir.

İlgini Çekebilir : Cafe dekorasyonu nasıl yapılır

Önce İşlevsel Özelliklere Bakılmalı

Cafe alanında sadece tasarıma önem verip işlevsel özellikleri geri planda tutmak doğru değildir. Cafe içerisinde yer alacak oturma alanları arasındaki geçiş rahatlığı, ürünlerin sergilendiği bölümün müşteri ile ilişkisi ve bunun gibi detaylara dikkat edilmesi gerekir. Cafe dekorasyonu için kullanım alanları planlandığında, estetik değerlere geçilebilir.

Renk Ve Donatı Seçimi

 

Cafe içerisinde mobilyalar ve renk seçimi dekorasyonun en önemli konularını oluşturur. Mutlaka ahşap ağırlıklı ve canlı renkler ile zenginleştirilmiş mekânlar yaratılmalıdır. Loş bir cafe ortamı oluşturma düşüncesi mevcut ise, daha koyu renkler ile birlikte toprak tonları ve koyu ahşap renkli mobilyalar tercih edilebilir. Mutlaka sade bir mobilya seçiminde hareketli döşemeler seçilmelidir. Aynı şekilde eğer mobilya ve donatılarda bir hareketlilik söz konusu ise, döşemeler sade seçilmelidir. Göz yoracak bir dekorasyon fikrinden kaçınmak gerekiyor.

Her gün birçok kullanıcıya hitap edecek bir mekân olarak cafe alanlarında insanları çekecek dekorasyon uygulamaları sağlanmalıdır. Mutlaka sıhhi ve elektrik tesisatında uzman kişiler ile çalışılması da gereklidir. Hitap edilen müşteri profilinde yaş da önemli bir kriterdir. Renkler yaş grubuna göre de seçilebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir