blog

cafe dekorasyon fikirleri

cafe dekorasyon fikirleri

 

Cafe dekorasyon fikirleri içerisinde birçok alternatif sıralanabilir. Bazen rengârenk tasarımlar kullanılabilirken bazen daha pastel tonlar tercih edilebilir. Cafe dekorasyonu her bakımdan önemli bir konu. Eğer bir cafe açmayı düşünüyorsanız her zaman farkı yakalamak zorundasınız. Herkes farklı olanı yakalamak ister ancak bu farklılığı yakalamak o kadar kolay değildir. Özgün fikir oluşturabilmek için birçok mekânı incelemeli ve sizin fikirlerinizi yansıtan dekorasyon fikirlerini uygulamalısınız.

İlgini Çekebilir : Cafe dekorasyonu modelleri

Pastel Tonlarını Kullanın

Pastel tonları özellikle kış aylarında insanlara sıcaklık ve huzur hissi vereceği için cafenizde kullanacağınız oturma alanlarında kahverengiler ve sütlü kahveler oldukça sıcak duracaktır. Ancak bu konuda tek rengi kullanmamalısınız. Farklı ancak birbirini tamamlayan pastel tonlarını kullanmalısınız. Hem farklı bir ambiyans yaratmış olursunuz hem de kafenizde dinlenmek isteyen insanlara sıcak bir ortam sağlamış olursunuz.

Duvarların Tasarımına Önem Verin

Duvar tasarımları oldukça önemli bir dekorasyon sorunudur. Dümdüz boyalı duvarlardan ziyade dekoratif taşlarla bir tarz ya da kişilik kazandıracağınız duvarlar insanlar üzerinde farklı bir etki bırakacaktır. Pütürlü taşlar kullanılabileceği gibi kullanacağınız pastel tonlarına sokak havası yaratacak bir tarzda uygulayabilirsiniz.

cafe dekorasyon fikirleri iç mimar

Cafeniz gençlerin sıklıkla geldiği bir ortam olacaksa o zaman yapmanız gereken mutlaka renkleri kullanmak olmalı. Ağır renklerden ziyade zıt renkler gençlerin enerjilerin enerji katacaktır. Genelde renkli koltuklar ve masalar duvarlarda ise onlara hitap edecek tablolar kullanılabilir. Dekorasyon önemli bir konudur ve bazen uzun işlemler yapılması gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir