blog

Cafe Bar Dekorasyonlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir cafeniz ya da barınız varsa o zaman hem çalışanlarınız hem de müşterileriniz için en rahat, en konforlu ve en şık ortamı oluşturmalısınız. Çünkü her müşteri rahat ettiği bir mekana daha sonra tekrar gelebileceği gibi aynı zamanda orayı da övecektir. Bu da sizin müşteri kitlenizin genişlemesinin yanı sıra sadık müşteri kitlenizin artmasını sağlayacaktır.

Bir müşterinin cafe ya da barı beğenmesindeki en önemli nedenlerin başında ihtiyaçlarının çok hızlı bir şekilde karşılanması ve bu anlamda da rahat etmesi geliyor. Bu bir anlamda onların en doğal hakkıdır. Çünkü bunun karşılığında size bir ücret ödeyecekler ve sizinde aldığınız paranın karşılığını en güzel şekilde vermiş olmanız gerekiyor.

Cafe Bar Dekorasyonlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler2

Cafe Bar Dekorasyonlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cafe bar dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken en önemli kuralların başında içerideki ferah havanın sağlanmış olması. Müşteri içerideyken kendisini daha rahat nefes alabilir hissetmelidir. Masa ve sandalyelerin dağılımı ise burada anahtar noktadır. Hiçbir masa yanındaki masayı rahatsız etmeyecek şekilde konumlandırılmalı ve müşteri masasından kalktığı zaman diğer masanın rahatsız olmamasını sağlamalıdır. Masalar arasındaki mesafe servisinde en güzel şekilde yapılmasını sağlayacaktır. Bu sayede servisi yapan ve oturanlar rahat edecek.

Bir müşteriye kolay ulaşabiliyor olmak oturma düzeniyle alakalı bir durumdur. Garson masalar arasında gezerken kendi konforunun yanı sıra müşterinin konforunu da etkilememeli bu sayede servis çok daha hızlı hale gelmelidir. İnsanların kafe ya da bar gibi ortamlarda oturmak istemelerinin nedeni eğlenmek günün yorgunluğunu üzerinden atmak, arkadaş sohbetleri ya da benzer bir etkinlik içerisinde olmaktır. Dolayısıyla burada yaşayabileceği olumsuz her durumunda karşılığı kötü olacaktır.

Bir işletme için her şey önemlidir. Buna müşterilerin kullanacağı tuvalet ve sigaralı bölümleri de detaylandırabiliriz. Müşteri yerinden kalktıktan sonra nereye doğru yönelmesi gerektiğini çok iyi bilmesi gerekiyor. Bunun içinde mekan içerisinde uyarıcı yazılar konumlandırılarak müşterinin bir başkasına mekan içerisinde yer sormadan rahatlıkla yönlenebilmesi gerekiyor.

Cafe Bar Dekorasyonların Da Yapılan Büyük Hatalar Nelerdir?

  • Bazen tarzınızla mekanın dekoru arasında sıkışıp kalırsınız. Bu içerisi her ne kadar kaliteli olsa da eksik olacak demektir.
  • Hijyeni ikinci planda tutmak
  • Görsellikten uzak olmak
  • Renginin olmaması ve sade olmak
  • Yavaş servis

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir