Genel

Butik Otel Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Butik Otel Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Lüks otellerin, aksine samimi ve konsepti özgün olan dekorasyonlara sahip olan oteller butik otel olarak anılır. Bu otellerin tercih edilmesindeki temel sebep, insanların kendini bu otellerde evlerinde gibi hissetmeleridir. Butik otellerin müşterilerine ilk hedefi müşterilerine otelden ziyade ev ortamı sunmalarıdır. Bu sebepten ötürü butik otel dekorasyonu için göz önünde bulundurulması gereken ilk şey ev sıcaklığına sahip olmasıdır.

Butik otel dekorasyonları için en önemli ögelerden biri özgün ve farklı olmalarıdır. Butik oteller, kaliteli, özgün ve şık bir biçimde dekore edildiği zaman, diğer birçok otelin sunmuş olduğu tüm lüks imkânları sunmaktadır. Bu hususta dekorasyon oldukça büyük önem arz etmektedir. Butik otel denince akıllara gelen en önemli şeylerden biri dekorasyondur. Peki, butik otel dekorasyonu nasıl yapılır? Butik otel dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Sizlere bu yazımızda butik otel dekorasyonu için kritik ipuçlarından bahsedeceğiz.

ilginizi çekebilir . Çok Seveceğiniz 5 Şahane ve Yaratıcı Çocuk Odası Dekorasyon Önerileri

Bir butik otel tasarımı yaparken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri bir tarz ve konsept belirlemektir. Belirli bir konsepte göre dekore edilen butik oteller özgün ve bütün bir tasarıma sahiplerdir.

Belirli renk ve tonların kullanılması otelin konseptini daha farklı bir havaya koyacaktır. Butik otel dekorasyonu için otellerinizin bütününde, dekorasyon da dâhil olmak üzere belirli bir renk ya da tonlarını kullanmanız dekore etmeniz daha kolay olacaktır.

Otelinize özgü olan aksesuarlar tasarlayabilir. Yalnızca sizin otelinize özgü aksesuarlar tasarlayabilirsiniz. Yalnızca sizin otelinize uygun aksesuarlar tasarlayıp, bunlardan müşterilerinize oldukça şık hediyeler tasarlayabilirsiniz. Otellerin diğer amaçlarından biri müşterilerinin devamlı olması ve tekrardan tercih edilmeleridir. Böylece müşteriler için anılarını somutlaştıran, akıllarda daha çok yer edersiniz.

Dış dekorasyon iç dekorasyon kadar önem arz eder. Butik otellerin en önemli özelliklerinden biri dış dekorasyonlarının çekici ve farklı olmasıdır. Butik otel dekore ederken dış dekorasyon hiçbir şekilde ihmal edilmemelidir. İç ve dış dekorasyonun uyumuna özen gösterin.

Butik otel oluştururken başkalarını taklit etmekten kaçının. Butik otellerin özgün olduğuna sizler için her fırsatta değinmek istiyoruz. Butik otel dekorasyonunda farklı otellerden ilham alınabilir. Fakat taklit ederseniz, bütünüyle başarılı olmazsınız. Sizlere butik oteller hakkında bilgi vermek ve farklı fikirlere yer vermekten her zaman memnunuz.

Butik otel dekorasyonu içerisinde somut olan materyaller dışında akıllarda kalan en önemli şeylerden biri otelinizin kendine has bir kokusunun olmasıdır. Bu yüzden otelinize ait bir koku geliştirip bunu sürekli olarak otelinizde kullanmalısınız. Müşterileriniz otelinizin kokusunu bilmelidir.

Otellerinizde dekorasyon anlamında otantik objelere, tablo, heykel, müzik enstrümanları ve sanatsal hareketliliğe önem vermelisiniz. Butik otelleri diğer otellerden ayıran en temel özelliklerden biri kendine has bir görüntüsü olması ve nostaljiyi hissettirmesidir. Bu yüzden otellerinizde kullandığınız dekorasyon aksesuarları son derece önemlidir.

Otel balkonları, terası, avlusu ve bahçesi çiçeklerden kurulu minik bir cennet olmalıdır. Bu yüzden otellerinizde yeşilliklere bitkilere ve çiçeklere çokça yer vermelisiniz. İnsanlar doğayı bu minik cennet bahçesinde yaşamalıdır.

Oda duvarları ve odaların içerisindeki dekorasyon figürleri özenle seçilmelidir.

Koridor, merdivenler ve Tırabzanlar ahşap ve eskitme olursa, bu oteldeki büyüleyici havayı iki katına çıkaracaktır. Otelinizin lobisinde yine ışıltılı parlak nesnelere yer vermelisiniz. Otelinizin ışıklandırma sistemi ne kadar aydınlık olursa otelinizin müşterilerine o kadar cazibeli gelir ve insanlar otelinizden çıkmak bile istemezler. Bu yüzden otellerinizin aydınlatma ve aksesuar seçimine dikkat etmeniz gerekir.

ilginizi çekebilir : İç Mimarlar Hakediş Mi Anahtar Teslim Mi Çalışmalı?

Sizlere bu yazımızda butik otel dekorasyonu hakkında bilgiler verdik. Daha fazla bilgi almak için internet sitemizi ziyaret edebilir ve blog sayfamızı takip edebilirsiniz.

ilginizi çekebilir : https://www.ucicmimarlik.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir