blog

Bebek Odası Dekorasyon Önerileri

Bir bebeğiniz olacağını duyduğunuzda içinizi tatlı bir telaş sarar. Onun için her şeyin en güzelini almak ve onun en güzel imkânlara sahip olabilmesi için elinizden geleni yaparsınız. Doğuma günler kala bebeğinizin beşiği, kıyafetleri ve odası hazırlanmış olur. Bebek odasının hazırlanması aşamasında en küçük detaylar dahi düşünülür. Bebeğinizin rahat bir uyku uyuması ve sağlığı için çok fazla özen gösterirsiniz.

Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek Odası Dekorasyonu

Son derece hassas bir yapı ile dünyaya gelen bebeğiniz için dekore edeceğiniz bebek odasında tasarım yapılırken dikkat edilmesi gereken faktörler vardır. Bebek odasında kullanılacak olan mobilyaların bebeğin fiziksel ve duygusal gelişimine katkı sağlayacak özellikte ürün ve malzemeden seçilmesi çok büyük önem taşımaktadır.

İlginizi Çekebilir: Ev Dekorasyon İç Mimar

Öncelikli olarak bebek odasının ebeveyn yatak odasına yakın olarak seçilmesi ağladığında onu duyabilmek açısından önemlidir. Anne ve babanın çocuğa çabucak ulaşabilmesi için odanın yakın olması önemlidir. Daha sonra yapılması gereken bebeğin odasının güneş gören havadar bir oda olarak seçilmesidir. Güneş girmeyen eve doktor girer sözünden de anlaşılacağı gibi güneş görmeyen bebek odasında büyüyen bebeklerde sık sık solunum yolu rahatsızlıkları yaşanmaktadır. Bebek odasının televizyon olan odadan uzak olması uyku sorunu yaşamaması açısından önemlidir. Gürültüden uzak olarak dekore edilen bebek odası bebeğinizin daha sakin ve dingin bir yapıya sahip olmasına imkân tanımaktadır.

Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek odası tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken diğer bir husus da kullanılacak olan mobilyanın doğal olması ve sağlığa zararlı olacak kimyasal içermemesidir. Dekorasyonda kullanılacak olan mobilyanın ahşap olarak tercih edilmesi daha uygun olacaktır. Fakat ahşap üzerine kullanılan cilanın nefes aldırmama özelliği göz önünde bulundurularak bu konuda daha titiz davranmaya özen gösterilmelidir. Bebeğinizin alerjik sorunlar yaşamaması için odada kullanılacak olan perde ve benzeri tekstil ürünlerinin üretilmesinde kullanılan boyanın dikkatle seçilmesi gerekmektedir. Kullanılan çarşaf ve battaniye gibi ürünlerin pamuklu kumaşlardan tercih edilmesi gerekmektedir.

Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek odasının dekorasyonunda kullanılacak olan halı tercihi yapılırken çok fazla titizlik gösterilmelidir. Halının çok çabuk toz tutma özelliği olduğundan dolayı alerjik reaksiyonlara neden olmayacak yapıda kolay temizlenebilen anti alerjik şekilde üretilen bir halı olması gerekmektedir.

Related Posts

One thought on “Bebek Odası Dekorasyon Önerileri

  1. My Lib dedi ki:

    Bir diger onemli oncul de bebek odas?n?n genisligidir. Bu iki parametrenin belirlenmesinden sonra bebek odas? dekorasyon fikirleri icin cal?smaya baslayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir