blog

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Kendi çocukluğunuzu hatırlarsanız o zamanlar kendi odanız için yaptığınız dekoratif şeyler ne kadar heyecan vericiydi. Şimdi artık kendi bebeğiniz için bu heyecanı yaşamanın vakti geldi. Bunun içinde onun dünyaya gelişini güzel bir odayla taçlandırmanız gerekiyor. Harika bir bebek odasına sahip olmak istediğinizi biliyoruz. Güzel bir oda için herkesten fikir aldığınızı biliyoruz ve bununla da yetinmiyorsunuz bunun için daha fazla fikir edinebilmeni açısından bu yazıyı kaleme alalım istedik. En güzel bebek odası dekorasyon fikirleri yazımıza hoş geldiniz.

Bebek Odası Renk Seçimi

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Bebek odasında öncelik renklerdendir. Bunun için önce bebeğinizin cinsiyetine göre renklerinizi belirlemeniz gerekiyor. Erkek ve kızlar için renk ayrımı bellidir. ancak bunların yanında kullanılacak olan güzel ve farklı renklerinde mevcut olduğunu bilmelisiniz. Mesela kahverengi bebek odalarında en çok tercih edilen toprak rengidir ve bebeğiniz bu odanın içinde çok rahat ve sakin bir uyku geçirecektir.

İlginizi çekebilir: Cafe dekorasyonu yapan firmalar

Ana renkler farklı şekillerde kullanılabilecek bir bebek odası dekorasyonun da harikalar yaratacaktır. Mesela pembe ve ya maviye takılı kalmamalısınız. Harika renk seçenekleriyle güzel renk uyumu elde edebilirsiniz.

Duvar Çizimleri

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Renklerden sonra ise dikkat edilmesi gereken duvarlar. Örneğin bebeğinizin renk seçiminde kararsız kaldınız ve bir tanesini seçemediniz. Böyle durumda favori renklerden birini kullanırsınız ve bu renklerin üzerine çizimlerle duvarınızı renklendirebilirsiniz. Renklerin sınırlarını iyi belirlemeniz gerekiyor.

Karyolaya Eğlenceli Bir Dokunuş

Odanın renklerini ve duvarlarını hallettiniz şimdi sıra bebeğin karyolasını bulmaya geldi. Karyola nerede durmalı ve nereye koymalısınız. Kumaşları keserek karyolanızda eğlenceli bir tema oluşturabilirsiniz.

Bebek Kitaplığı

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Bazı aileler bebeğin odasında kitaplık tercih etmeyebilir. Ancak bebeğinizin odasında olacak kitaplık odanın havasını değiştirecektir. Bir bebek odasının şirin olmasının yanı sıra aynı zamanda modern olması da önemlidir. Bebeğinizin odasını renklendirirken onun için aldığınız masal kitaplarını da bir kitaplıkta toparlayabilirsiniz.

Duvar Sepetleri

Bebek Odası Dekorasyon FikirleriBebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Bebeğiniz için artık her şey tamam ve odanın tasarımının desteklenmesi gerekiyor. Bunun için duvar sepetlerini kullanabilirsiniz. Bebeğinizin doğumundan itibaren öyle çok eşyası olacak ki bunların ortalıkta olması sizi rahatsız edecektir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir