blog

Başarılı İç Mimar Nasıl Olmalıdır?

İç mimar herkesin anlayacağı tabirle tasarımcı, teslim aldığı mekanı güzelleştirip dekore eden demektir. Bu saydıklarımızı bir kalemde yazmış olsak da aslında iç mimar olabilmek öyle kolay bir iş değildir. Yaptığınız her işi müşterinizin zevkine göre yapmalı ve onu mutlaka memnun etmelisiniz. Bir iç mimar bunu yapıyorsa profesyonel demektir. Biz Uç İç Mimarlık olarak teslim aldığımız her işimizi memnuniyet ölçüsüyle düşünür ve tasarımı beklentiler doğrultusunda şekillendirir ve en güzel mekanları oluştururuz.

Eğer iç mimar olmaya karar verdiyseniz öncelikli olarak yeteneğinizin olması gerekir. Tasarım alanında kendinizi geliştirmeniz ise yaptığınız işlerle aynı orantıda olacaktır. Çünkü mekan yaptıkça renk uyumunu daha iyi yakalar ve dekorasyonun inceliklerini de görebilirsiniz. Başarılı bir iç mimarın mutlaka gelişimi seviyor olması gerekiyor ve bunun içinde gündemi yakından takip etmesi şarttır. Moda ve zevklerin sürekli olarak değiştiğini düşünürsek bugün sevilen bir tasarım yarın sevilmeyebilir. Yani dekorasyon, malzeme, desen ve renk bir iç mimariyi etkileyen en en önemli unsurlardandır.

Başarılı İç Mimar Nasıl Olmalıdır?

Başarılı İç Mimar

Başarılı bir iç mimar müşterisiyle yüzleştiğinde onun zevkini ve heyecanını mutlaka artırması gerekiyor. İç mekanı gördüğü zaman direk olarak mekanın neye ihtiyacının olduğunu bilmeli ve değişiklikleri doğrudan kafasında planlayabilmelidir. Tüm düşünceler, mobilyalar kafada tamamlandıktan sonra kağıda dökülmeli ve yapılacak olan tasarımın krokisini hazırlamalıdır.

Mimar yalnızca tasarıma değil bütçe ve işçiliğe de odaklanmalı. Görev ve sorumlulukları arasında bulunan bu özellikler mekanın en uygun bütçe, en doğru işçilik ve en güzel tasarımla sonlanması anlamına gelecektir.

Başarılı İç Mimar Nasıl Olmalıdır?

Dekorasyonda eşyanın seçimi müşteriye aittir. Fakat tasarımı yapan iç mimarında eşya seçiminde müşteriye destek olması başarılı bir sonucun ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Mobilya farklı tasarım farklı olduğunda ortaya çelişkili bir durum çıkacağından mekanın görselliği de bozulur.

Mekan içerisinde tasarım ve eşyaların yerleşimi iç mimarın gözetiminde yapılmalıdır. Başarılı bir iç mimar renkleri tanımalı ve zihninde canlandırabilmelidir. Tasarımı yapabilmesi için her şeyi birleştirmesi yaratıcı olması gerekir klişeden uzak olmak bir iç mimarı her zaman başarıya götürecektir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir