blog

Banyo Dekorasyonunda Duvar

Banyonuzu modern çizgilere göre dekore ederek daha ferah ve rahat bir alan oluşturmak artık çok kolay. Dekorasyon alanında yapılan yenilikler ve değişiklikler banyo dekorasyonu hakkında birçok fikir edinmenize olanak sunmaktadır. Banyolarda kullanılan dolaplar ve diğer aksesuarlar kadar banyonun duvarında kullanılan malzeme de büyük öneme sahiptir.

Banyo Dekorasyonunda Duvar

Banyo Dekorasyonunda Duvar

Son zamanlarda banyo dekorasyonunda en fazla kullanılan renk siyah olmuştur. Banyolara sağladığı modern görünüm sebebiyle sık sık siyah seramik malzeme banyo duvarlarında karşımıza çıkmaktadır. Siyah ve rengi tercih edilmektedir. Çoğunlukla banyolarda fayans kullanılsa da son dönemlerde fayansın yerini şık görünümlü duvar kâğıtları almaktadır. Çok fazla renk ve desende tasarlanan duvar kâğıtlarında banyonuzda tarzınızı yaşatabilirsiniz. Fakat duvar kâğıdı seçerken dikkat edeceğiniz en önemli faktör suya ve neme dayanıklı bir duvar kâğıdı seçmektir. Banyoda suyun ve buhar sonrası oluşacak nemin fazla olduğu bir mekândır. Bu nedenle duvar kâğıdı banyodaki neme dayanıklı bir cinsten olmalıdır. Banyo dekorasyonunda oldukça fazla tercih edilen seramik duvarlarınıza şık ve dinamik bir görünüm kazandıracaktır.

Banyo Dekorasyonunda Duvar

Banyo Dekorasyonunda Duvar

Banyonuzda fayans tercih ediyorsanız iki renk tonu kullanarak dekorasyon anlamında hoş bir görünüm oluşturabilirsiniz. Süslü ve göz yoran çok karışık şekillerin kullanılması daha çok eskide kalan bir tasarım olduğu için günümüzde geçerliliğini kaybetmiştir. Daha çok sade ve geometrik çizgilere yer vererek göze hitap eden estetik bir değer oluşturulabilir.

Banyo Dekorasyonunda Duvar

Banyo Dekorasyonunda Duvar

Banyonuzun duvar rengi ile zemin rengi birbiri ile uyum içerisinde olan renkler olmalıdır. Banyoda kullanılan dolap ve diğer aksesuarlar koyu renk ise duvar frenginin koyu tonlardan seçilmesi çok hoş bir hava vermeyecektir. Özellikle dar alana sahip olan banyolarda koyu renk duvar renginden mümkün olduğu müddetçe uzak durulmaya özen gösterilmelidir. Bunun yerine küçük banyoları açık renkler tercih edilerek olduğundan daha geniş göstererek ferah bir alan oluşturulabilir.

İlginizi çekebilir: Ev Dekorasyonu

Banyonuzda tarzınızı yansıtmak için sade ve gösterişsiz bir ayna yerine daha modern ve geometrik şekillerle çerçevelenmiş olan bir ayna kullanabilirsiniz. Son olarak banyo dekorasyonu yapılırken duvar için kullanılacak ürünün temizliğinin kolay olması hijyen açısından büyük önem taşımaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir