blog

2020 Mutfak Dekorasyon Trendleri

2020 mutfak dekorasyon trendleri konulu bu makalemizde siz değerli moda severlerin de ilgisini bu alana toparlayalım istedik. Moda tekstil, tasarım gibi alanları kapsayan ve insanların bir yaşam biçimi gibi davranışlarını ve zevklerini inceler dekorasyonda öncelik kimlik oluşturmaktır. Bunun için tasarladığınız ya da tasarlanmış olan mekanların mutlaka kendilerine ait bir kimliğinin olması gerekiyor. 2020 mutfak dekorasyon trendleri arasında ise kimlik modern, minimal detaylarla renklendirilmiş.

Mutfak Dekorasyonunda Malzeme Kullanımı

Mutfağınızı yenilerken önce cesur hareket etmelisiniz. Çünkü çarpıcı bir kimliği ancak bu şekilde ortaya çıkarabilirsiniz. Beton ve mermer gibi ağır malzemeleri tezgahta tercih ederken masa ve rafların seçimlerinde de özenli hareket etmek gerekiyor.   Mutfak dekorasyonunda bu yıl kullanılacak olan malzemeler arsında monokrom renk dikkati çekerken metal ve altın renklerin kullanımı da oldukça farklı bir duruş sergiliyor. Ağır mobilyalar hafif renk tonlarıyla parlak bir görümde sağlamış olacaktır.

2020 Mutfak Dekorasyon Trendleri

Mutfak Dekorasyonunda Renkler

2020 mutfak dekorasyonunda minimal ve modern bir kimliğin önemli olduğunu söyledik ve bu anlamda özellikle gri ve pastel renkler bu senin gözde tercihleri arasında yer alıyor. Mutfaklarda dekorasyon konusunda dikkatleri çeken öncelikli olarak dolap kapakları oluyor. Dolap kapakları mutfağın kimliğini de ön plana çıkarabiliyor. Burada renkler evin genel olarak görüntüsüne uygun olması gerekiyor.  Pastal renklerin kullanılması ise ahşap ile dolap kapaklarının özelleştirilmesini sağlayabiliyor. Kapağın dışındaki bölümlerde ise metal kullanımı oldukça önemlidir. Mutfakta doğru bir kararın verilebilmesi için öncelikli olarak mutfağın genel yapısı da göz önünde bulundurulması gerekiyor.

2020 Mutfak Dekorasyon Trendleri

2020 Minimal Mutfak Tasarımları

Mutfak dekorasyonunda dikkat çeken önemli husus bütünlüğü koruyabilmektir. Geçişleri doğru bir şekilde yapabilirseniz o zaman elde etmek istediğiniz sonuçları da alabilirsiniz. Mutfak dekorasyonunda renklerin geçişleri de bu noktada çok önemli bir ayrıntıdır. Eğer ki seçenekler arasında sade bir mutfak tercih ediliyorsa bu durumda modernlik katabilmek içinde aydınlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Aydınlatma seçenekleri mutfak dekorasyonunda önemli bir yere sahiptir. 2020 dekorasyon trendleri arasında çizgisel aydınlatmalar ilgi görürken aynı zamanda minimal alanlarla da süreci tamamlayabiliyorsunuz.

2020 Mutfak Dekorasyon Trendleri

Ada Mutfak Dekorasyonu

2020 mutfak dekorasyonlarında ada mutfak yine ön plana çıkıyor. Ada mutfağın özelliği kullanımının kolay olmasının yanı sıra şık bir duruşa sahip olmasıdır. Ancak bir mutfağın ada olarak tasarlanabilmesi içinde mutfağın geniş olması önemli bir ayrıntı olacaktır. Ada tarzındaki mutfaklar özellikle oturma alanı olarak da etkili bir tasarım olarak görülüyor. Villa tipi evlerde ada mutfakların çok fazla tercih edildiğini görüyoruz. Mekana şıklık katarken aynı zamanda evin genel dekorasyonuna da oldukça etkili çözümler geliştirilebiliyor.

2020 Mutfak Dekorasyon Trendleri

Mutfak Dekorasyonunda Raf Kullanımı

2020 dekorasyon trendleri arasına cesur raf tasarımları da yer alıyor. İçini gösteren açık veya dikey raflar gibi kendini ön plana çıkaran tasarımlar tercih edebilirsin. Böylece hem mutfak düzenini sergileyebilir hem de mutfağında modern bir dekor kullanmış olursun. Senin için derlediğimiz örnekleri inceleyerek dilediğin mobilya ve dekor ürünleri ile sen de kendi mutfağını yenileyebilirsin.

Mutfak dekorasyonu bir evin olmazsa olmazıdır. Mekanı doğru olarak tasarladığınız zaman evin genel duruşunu da mükemmel bir şekle dönüştürebilirsiniz. Modern bir mutfak dekorasyonu yapılmak isteniyorsa bu işi profesyonelinden destek alarak yapabilmek en doğru çözümlerin başında gelir. İstanbul İç mimarlık firmaları bu noktada yaptıkları mutfak tasarımlarıyla beklentileri karşılarken geleceğin vizyonunu da ancak bu şekilde belirleyebiliyor.

Uç İç mimarlık olarak biz mutfak dekorasyonu ya da villa dekorasyonu ile size istediğiniz tasarımı yapabilir ve şık modern evler tasarlayabiliriz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir