blog

2020 Ev Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon Fikirleri

İnsanoğlu geçmişten günümüze kadar geçen süreçte hep bir yeniliğe ve değişime ihtiyaç duymuştur. İnsanın doğasında bulunan bu istek ile bizler yaşam alanlarımıza modern ve şık görünüm kazandırmayı hedefleriz. Dolayısıyla bu yenilenme ve değişim isteği, insanı ilgilendiren bütün yaşam alanlarına yansımaktadır. Özellikle zamanımızın büyük bir çoğunluğunun geçirmekte olduğumuz evlerimizde sürekli bir değişime ve yeniliğe ihtiyaç duyarız.

2020 ev dekorasyon trendlerini incelediğimiz zaman her zevke cevap verecek birçok yeniliğin yer aldığını görüyoruz. Öncelikle şunu söylemeliyim ki 2020 yılı alışılagelmiş olan sadeliğe veda edeceğiniz yenilikler sunuyor.

Geçtiğimiz yıllarda daha sade ve az eşya tercihini gerektiren minimalist yaklaşımın tersine konforu en yüksek seviyede sunan maksimalist tarz benimsenmektedir. Kısacası yıllardır ön plana çıkarılan sade ve yalınlık yerini 2020 de kalabalık ve daha fazla eşyanın yer aldığı mekânlara bıraktığını görüyoruz.

Dekorasyonda minimalist tarzın benimsendiği durumlarda daha az eşya ile ferah mekânlar oluşturulmaktayken maksimalist dekorasyonda daha fazla eşya kullanarak konfor ön plana çıkarılmaktadır. Açıkçası 2020 ev dekorasyonunda minimalist dekorasyon tarzı ile vedalaşıyoruz.

Maksimalist tarzda daha fazla eşyaya yer verildiği gibi yer kaplayan rahat ve konforu en üst seviyede yaşatan mobilyalara yer verilmektedir. Birçok tarzın birlikte kullanıldığı bu dekorasyon tarzını minimalist dekorasyon tarzının tam tersi olarak kabul etmemiz mümkündür.

2020 Salon Dekorasyon Fikirleri

2020 salon dekorasyonunda konfor ve rahatlık ön plana çıkarılmaktadır. Bu yıl daha rahat ve konforlu mobilyalara salonlarda yerini almaya başladı. Salon ailece keyifle vakit geçirilebilecek ve misafirlerle hoş sohbetlerin yapılacağı şekilde mobilyaların yerleşimi sağlanmakta.

2020 salon dekorasyonunda yapay çiçekler yerine doğal bitkilere yer verildiği görülüyor. Böylece evlere doğayı taşımış olacaksınız. Evlerde yer alan en doğal dekorasyon unsurları arasında bulunan bitkiler salon, giriş ve uygun olan her mekânda rahatlıkla kullanılmaktadır.

Piyasada yer alan bitki koymak için tasarlanan dekoratif sehpalar yardımı ile bitkilerimizi bir araya toplayarak daha düzenli ve şık görünüm kazanmaları sağlanabilmektedir.

2020 ev dekorasyonunda duvar seçimi

Duvarlar ev dekorasyonunda yansıtılan atmosferi direk olarak etkileyen bir unsur olarak bilinmektedir. 2020 yılında duvarlarda daha süslü ve kalabalık şekillerin yer aldığı duvar dekorasyonu ön plana çıkmaktadır. Her zevk ve tercihe en güzel şekilde cevap verebilecek çeşit ve modele rastlamak mümkündür.

2020 de ev dekorasyonunda daha süslü ve sıra dışı duvar tasarımlarıyla karşılaşılmaktadır. Böylelikle bu yıl duvarlar daha fazla göz kamaştıracak ve her zamankinden daha fazla dikkat çekecek gibi görünüyor. Ev dekorasyonunda büyük objelerin yer aldığı duvar kâğıtları kullanılıyorsa duvarda çok fazla objeye yer vermemek gerekir.

Çünkü zaten kalabalık bir görünüme sahip olan duvar kâğıdında kullanılan çerçeve, tablo ve resim gibi unsurlar ortama daha göz yorucu bir görünüm kazandıracaktır. Bu nedenle bu tür duvar kâğıtları kullanıldığı takdirde mümkün olduğunca sade seçimler yapmak gerekir.

2020 Ev Dekorasyonunda Zemin Seçimi

Bu yıl ev dekorasyonunda şıklık ve estetik görünüm ön plana çıkarılmaktadır. Zemin dekorasyonu bu şıklığın sağlanmasında büyük bir etkiye sahip olan unsur olmaktadır.2020 ev dekorasyon fikirleri arasında zeminin daha sade ve şık görünümü gelmektedir. Daha kalabalık eşya kullanmayı gerektiren son dekorasyon trendinde bu kalabalık eşya ile uyumlu olacak sade zemin tasarımı yer almaktadır. Yaşam alanlarına daha rustik bir atmosfer kazandırabilmek için zeminde kahve tonlarına yer verilmektedir. Dekorasyonda kullanılan diğer unsurlar ile uyumlu olacak şekilde parkenin rengi seçildiği takdirde ortaya mükemmel bir atmosfer çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir