blog

2019 Koltuk Modelleri

L tipi koltuklar

2019 trend koltuk modelleri arasında en büyük yere sahip olan koltuklar şüphesiz ki L koltuklardır. Geçtiğimiz yıllarda sıkça kullanılmakta olan klasik koltukların yerini daha rahat oturma imkanı sınan koltuklar almaktadır. Hem şık hem de rahat kullanımı sayesinde evimizin salonu oturma odası hatta geniş olan mutfakta da sık sık tercih edilmektedir. Fonksiyonel yapılarıyla da insanların eşyalarını düzenli olarak içine yerleştirmesine imkân sunan bu L tipi koltuklar özellikle dar alana sahip olan yerlerde sık sık tercih edilmektedir. Aynı zamanda açılarak yatak olma özelliği olan bu koltuklar yatılı misafirleriniz için de konforlu bir yatak hizmeti vermektedir.

 Ahşap koltuklar

Bilindiği üzere yıllar geçse de ahşap her daim adından her alanda söz ettirmekte. Kullanıldıkları alanlara kattığı doğallık ve estetik hava sayesinde insanlar ahşaptan hiçbir zaman vazgeçmemektedir. 2019 yılı trendleri arasında da yine yerini alan ahşap evimizin her köşesinde rahatlıkla kullanabileceğiniz ve sağlık açısından da diğer ürünlere göre daha kullanıma elverişlidir. Tarzınızı yansıtabileceğiniz ahşap koltuklar ile birlikte kullanılacak aksesuarlar özellikle salonlarınızda eşsiz bir uyum yakalamanıza yardımcı olacaktır.

İlginizi çekebilir : Ev Dekorasyonu

2019 koltuk renkleri

Her rengin kendine özel bir anlamı vardır. Mesela siyah asilliği temsil ederken beyaz temizliği, mor gücü simgeler. Her insan aslında sevdiği ve seçtiği renk ile kendi kişiliğini yansıtır. 2019 da trend olan renkler koyu mavi, yeşil ve mor olarak karşımıza çıkmaktadır. Açık ahşap renkleri de mobilyalarda olduğu gibi zemin kaplamalarında sıkça kullanılan renk olarak baş sırada yerini almaktadır. Siyah ve beyaz renklerde evin her alanında duvar rengi olarak kullanılmaktadır. Özellikle mutfak ve banyoda siyah renge fazlasıyla yer verilmektedir.

Renkli kırlent ve minderler

Son dönemlerde yaşam alanlarına canlılık ve hareketlilik katmayı amaç edinen insanlar tarafından rengârenk kırlentler kullanılmaktadır. Böylelikle hem evimize dekorasyon anlamında farklı bir hava katılmış olacak hem de mobilyalarımızın halı ve duvara olan uyumu sağlanmış olacaktır. Evimizde koltuk kullandığımız her alanda kırlente yer verebiliriz. Özellikle içinde bulunduğumuz bu sıcak günlerde balkon dekorasyonunda rengarenk minderler kullanabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir