blog

2017 restoran dekorasyonu örnekleri

 

2017 restoran dekorasyonu örnekleri

 

Dekorasyon her mekân için son derece önemlidir bu konuda kendiniz bir ortam dekore ederken farklı dekorasyon firmalarından da yardım alabilirsiniz. Yapmanız gereken en önemli şey dekore etmek istediğiniz alanın konseptine uygun bir tarz seçmeniz.

İlgini Çekebilir : 2017 ofis dekorasyonu örnekleri

Otel dekorunda kullanılabilecek bir şey tutup da restoran dekoruna kullanmanız maalesef ki mümkün değil. Restoran dekorasyonu yapan firmalar bu tarz mekânlar için daha farklı tasarımlar sunuyor. Bir restoran dekore etmek istiyorsanız bu işi kesinlikle uzman dekoratörlere bırakmalısınız. Çünkü kullanılacak her rengin ve oluşturulacak her dokunun insanlar üzerinde bir etkisi bulunacaktır. Renkleri iyi kullanarak bile insanların defalarca mekânlarınızı ziyaret etmelerini sağlayabilirsiniz.

Restoran dekorasyonu iç mimarlık firmaları

Restoran dekorasyonu iç mimarlık firmaları renkleri kullanmanın son derece ustalık işi olduğunu belirtiyorlar. Renkler insanlar üzerinde farklı etkiler yaratabilecek kadar güçlü sinyallere sahipler. Bu şekilde bazı renkler insanların iştahını kapatırken bazı renkler iştah açabilir ya da bazı renkler insanlara huzur verip mekânınıza aynı huzuru yaşamak için defalarca gelmek isteyebilirler.

Tek düze bir renk kullanmak dekorda insanları boğabilir ancak birbirini tamamlayan renkler kullanırsanız daha çok dikkat çekecek ve daha etkili bir sinerji yaratacaktır. Dekorasyonda ışığı tam olarak yansıtabilecek renkler kullanılmalı. İnsanların dikkatini sohbet esnasında dağıtacak değil daha çok onları sarıp sarmalayacak sıcak renkleri tercih etmelisiniz.

Sadelik Her Zaman Şıklığı Getirir

Restoran dekorasyon firmaları dekor konusunda son zamanlarda genelde daha sade tasarımlar oluşturuyorlar. Sadelik restoran ortamlarında şıklık demektir. Ancak bu sadeliğin sadece masa ve sandalyelerden oluştuğunu düşünmeyin. Aksesuar kullanımına önem verilecektir. Ancak bu aksesuarlar kesinlikle rastgele seçilmemeli. Mesela Restoran duvarlarınızın çeşitli yerlerine kısa raflar yaparak oralara vazo ya da farklı bir obje yerleştirebilirsiniz. Ünlü ressamların tablolarını kullanabilirsiniz.

Masalarınızı ve sandalyelerinizi tamamen ahşap seçebilirsiniz ya da daha farklı bir stilde seçim yapabilirsiniz. Bu konuda birçok alternatif mümkündür. Ancak en çok dikkat etmeniz gereken konu hitap edeceğiniz kesim olmalı. Gençlere hitap ediyorsanız rengârenk seçimler oldukça hareket yaratacaktır. Daha orta kesim grubu insanlara hitap etmek istiyorsanız renk konusunda daha toprak tonlarını seçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir