Genel

2017 otel dekorasyonu örnekleri

 

2017 otel dekorasyonu örnekleri

 

Otel dekorasyonu iç mimarlık firmaları otellerinizde oluşturdukları dekorda en çok bu konuya özen gösteriyor. Otel dekorasyonu birçok bakımdan uzmanlık gerektiren bir iştir. Eğer ki oteller büyük turist kafileleri ağırlayabilecek, yatak kapasitesi geniş otellerden biri ise oldukça profesyonellik isteyen bir dekorasyon işidir. Bu tarz otelleri dekore edebilmek için otel dekorasyonu yapan firmalar ile çalışabilirsiniz.

İlgini Çekebilir : 2017 restoran dekorasyon örnekleri

Butik otellerde mekânlar daha küçük olduğu için kendinizde tasarlayabilirsiniz. Ancak buralarda belli bir tarzın havasını solumak istiyorsanız yine profesyonel insanların desteğini alabilirsiniz. Butik otellerin dekorasyonunda daha sıcak bir sinerji yaratılırken büyük çok yıldızlı otellerde modern ve lüksü çağrıştıran tasarımlar kullanılmaktadır. Bu tasarımlarda otel dekorasyon firmaları her zaman kaliteyi ön planda tutmaktadırlar.

otel dekorasyon firmaları

Bir otel odasını dekora etmek için çok ince detaylara dikkat etmelisiniz. İster tatil amaçlı isterse kısa süreli bir konaklama için olsun insanların seçtikleri oteller son derece önemli bir konudur. Buralarda konaklamak sadece uyumak ve uyanmak değil. Otel odasına girildiğinde insanda yabancılık hissi oluşturmayan ve her türlü konforun sağlandığı oda dekorasyonu kullanılmalıdır.

Çok yıldızlı otel dekorasyonlarında üst üste binmeyen eşyalar lüksün ve zenginliğin simgesi gibi durmaktadır. Bir otel odası dekore edilirken rastgele seçimler uygulanmamaktadır. Oda dekorunda, lobinin dekore edilmesinde, resepsiyon dekorunda ve otel restoranında en ince detaylara dikkat edilmektedir. Öncesinde bir plan hazırlanır ve yapılması düşünülen işler bir liste haline getirilir. Sonrasında ise dekore edilecek mekânın dekor sonrası bir görünümü hazırlanır. Müşteri bunu beğeniyorsa dekorasyon işlemi başlatılır.

Dekorasyonda Farklılık Yaratan İzler

Otel dekorasyonunda farklı çizgilere ağırlık verirseniz müşterinin kafasında daha çok iz bırakırsınız. Otel odalarında çok fazla sert renkler kullanmayın ve odaların aydınlık olmasına ve huzur dolmasına dikkat edin. Kullanacağınız yataklarda rahatlık ve yumuşaklık oldukça önemli. Ancak aşırı yumuşak yataklarda rahatsız edici olabilir. Çok iyi bir konsepte hazırlanan otel odasında insanlar daha iyi dinlenecekler ve şehrinizi her ziyaret ettiklerinde sizin otelinizi tercih edeceklerdir. Çünkü insanlar uyku esnasında rahatlık isterler. Müşterileriniz için konseptlerinizde rahata ve farklılığa önem verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir