blog

2017 ofis dekorasyonu örnekleri

 

2017 ofis dekorasyonu örnekleri

 

Ofis dekorasyonu yapan firmalar genelde bu renklerin 2017 yılında kullanılacağı hakkında bilgiler verdi.Geçtiğimiz yıllarda son derece moda olan keskin renkli ofisler dekorasyon firmalarında rekor seviyede tercih edilmişti. Bunun nedeni ise farklı tasarım ve farklı renklerde olan ısrarcılıktı. Her sene değişen ofis modası bu senede değişti. Geçen sene herhangi bir yöneticinin ofisinde deri koltuklar, renkli duvar aksesuarları, cam masa ve duvar kâğıtları desenli olarak karşımıza çıkmıştı.

İlgini Çekebilir : 2017 ofis mobilyaları

Bu sene ise geçtiğimiz senenin ofis modasının tam tersi bir şekilde soft renkler ve özellikle kahverengi ile krem rengi moda oldu. Deri koltuklar yerini süet ya da nubuk koltuklara bıraktı. Koyu kahverengi koltuklar ile cam masa yerine tahta masalar kullanıldı ve duvar kâğıtları karışık desenli yerine sadece tek renk ve düz olarak tercih edildi. Bunun nedeni ise ofis ortamının çalışma dürtülerimizi etkilemesidir.

Ofis dekorasyonu yapan firmalar

Ofis dekorasyon firmaları ile ofislerini düzenli aralıklarla yenileyen kurumsal veya bireysel firmalar tarafından arama motorlarında en fazla aranan kelime ise ofis dekorasyonu iç mimarlık firmaları olmuştur.

Renk seçimleri neye göre yapılmalıdır?

Renklerin seçimi ise oldukça başarılı bu sene. Renklerin psikoloji üzerinde ki etkilerinden yola çıkarak soft renklerin zihin yoğunluğunu engellediği ve sakinlik hissi yarattığı ortaya konulmuştur. Kırmızı, mor, sarı gibi daha keskin renkler çalışma ortamında konsantrasyon etkisini azaltacağı için çok fazla tercih edilmemelidir. Bu sene moda olan kahve tonları ofis için oldukça uygundur.

Dekorasyon için ise önceden kalabalık bir ortam oluşturulurken 2017 ofis modasında son derece sade olan ofisler olacaktır. Duvar aksesuarlarının geometrik şekillerde seçilebileceği gibi tercihe göre zıt renklerde seçilebilir. Spot ışıkların kullanıldığı ofisler artık biraz daha yumuşak renklerde ışıklarla aydınlanacak. Ve cam masalar yerini tahta masaya bırakırken koyu renk çalışma masaları da yerini daha sütlü kahve tonlarında ki çalışma masalarına bırakacak.

Böylelikle konsantrasyon oranı daha yüksek olan bir çalışma ortamınız olacak ve ofis dekorasyonunuz nedeniyle zihninizin yoğunluğu azalacaktır. Soft renklerde ki sakinleştirici etki sade ofis ortamıyla buluşarak pekişmiş olmaktadır ve böylelikle daha sağlıklı bir ofis elde edilmiş olunacaktır.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir