blog

2017 dekorasyon örnekleri

2017 dekorasyon örnekleri

 

Dekorasyon konusu kimine göre tarz kimine göre zevk meselesidir. Ancak oluşturmak istediğiniz dekorasyonu sadece kendiniz için değil de başkalarının da kullanımı için oluşturuyorsanız o zaman kendi zevkinize göre değil başkalarının zevkine göre tasarlamakta fayda var.

Ofis dekorasyonu

Ofis dekorasyonu konusunda bir şeyler yapmak istiyorsanız öncelikle sizin çalışma veriminizi yükseltecek bir tasarım hazırlamalısınız. Ofis dekore ederken kendi zevkinizi ve şahsi fikirlerinizi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak dekore etmek istediğiniz alan herkese hitap edecek bir alansa bir restoran ya da cafe gibi. Bu konuda şahsi zevklerden ziyade mekânınıza çekmek istediğiniz kitlenin zevkine hitap etmeniz gerekecektir.

Dekorasyonda Püf Noktalar

Özellikle cafe dekorasyonu son derece önemli detaylar gerektirmektedir. Bu detayların en önemlisi doğru ışıklandırmadır. Işıklandırma konusu sadece kafelerde değil her mekânda doğru ayarlanmalıdır. Doğru ışıklandırma ile huzur dolu ortamlar yaratmak oldukça mümkün. Mesela cafe dekorasyonu yapacaksanız aşırı ışıktan kaçınmalısınız. İnsanlar gözlerinin yorulduğunu anladıklarında ortamdan uzaklaşmak isteyeceklerdir.

İlgini Çekebilir : 2017 ev dekorasyonu örnekleri

Ancak karanlık bir ortamda yaratmayın bu sefer de uyuşukluk çökebilir insanların üzerine. Havalandırma da son derece önemli nargilenin çok içildiği alanlarda duman insanları oldukça rahatsız eder. Eğer üzeri kapalı bir teras ortamı oluşturduysanız. Teras kapatma sistemini arada açılıp havalandırılabilecek türden bir tasarım uygulatabilirsiniz.

Dekorasyonda Rahat Bir Düzen

Cafe dekorasyonunda dikkat etmeniz gereken diğer önemli nokta az yer ile çok insana hizmet vermek. Eğer mekân küçükse küçük oturma alanları oluşturabilirsiniz. Ancak insanların mahremiyetini de düşünmelisiniz. Grup toplantıları için köşeli kısımlar hazırlayabilirsiniz. Masalarınızı insanların birbirlerini duymayacakları uzaklıkta koyarsanız sohbet ederken daha rahat olacaklardır. Renkleri iyi bir şekilde kullanırsanız farklı bir sinerji oluşturabilirsiniz. Bu konuda bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

Zira renkler dekorasyon konusunda oldukça riskli. Çünkü her rengin insanlarda çağrıştırdığı bir duygu patlaması vardır. Mesela kahverengi tonları bazı insanlarda sıkıcı bulunurken bazı insanlarda kışın sıcak ortamlarını hatırlatıyor. Kahverengiyi tek renk olarak kullandığınızda mekânınız oldukça can sıkıcı bir havaya bürünecektir. Ancak onu tamamlayacak olan farklı renklerle kullandığınızda kastedilen sıcaklığı yakalamanız daha kolaydır. Bu yüzden renkler konusunda çok iyi bir araştırma yaparak güzel bir dekor oluşturabilirsiniz.w]

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir