blog

1+1 Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

İçinde bulunduğumuz çağda insanlar daha çok yalnız yaşamayı tercih etmektedir. Bu nedenle tek başına yaşayan insanların ihtiyaçlarına cevap verebilecek özellikte olan 1+1 evlere olan talep her geçen gün daha da artmaktadır. Alan olarak küçük olan dairelerin dekorasyonu doğru yapılmadığı takdirde kullanımı oldukça zor olacaktır. Bu nedenle doğru mobilya seçimi ve dekorasyon konusunda atılacak olan doğru adımlarla küçük olan bu daireler fonksiyonel hale getirilebileceği gibi kullanımı da kolay hale getirilecektir.

1+1 Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Küçük dairelerin dekorasyonu yapılırken ilk olarak zevk ve tercihleriniz göz önünde bulundurulmalıdır. Ergonomik eşyalara yönelerek evde ferah bir alan oluşturulmalı. Küçük dairelerin zor dekore edildiği fikrini sıra dışı bir dekorasyonla yok etmeniz mümkündür.

1+1 EVLERİN DEKORASYONU YAPILIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

1+1 evler diğer evlere oranla daha dar bir alana sahip olduğu için dekorasyonu yapılırken seçilecek olan mobilyalar ve diğer unsurlar çok yer kaplamayan ergonomik yapıda olmalıdır. Böylelikle evde ferah bir alan oluşturulmuş olacağı gibi kullanım açısından da kişiye yarar sağlayan bir tasarım yapılmış olacaktır.

1+1 Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Küçük alana sahip olan daireler dekore edilirken seçilecek olan renkler ortamın ferah ve olduğundan daha geniş görünmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Açık renkler yaşanılan alanı aydınlık göstereceği için küçük evlerde koyu renk kullanımından kaçınılmalıdır.

Küçük dairelerde açık mutfak kullanımı da alan açısından yarar sağlayacağı gibi mutfakta ada kullanımı da hem dekorasyon açısından hoş bir görünüme sebep olacak hem de mutfağınızın daha fonksiyonel olması sağlanacaktır. Mutfağınıza estetik bir değer katacaktır.

1+1 Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Bu dairelerde alan dar olduğu için yüksek tavanlar en güzel şekilde değerlendirilmeli. Boydan boya dolaplar kullanılarak yorgan yatak ve benzeri eşyaları düzenli bir şekilde yerleştireceğiniz bir alan oluşturabilirsiniz. Evinizde kullanabileceğiniz televizyonu duvara monte etmeniz halinde televizyon ünitesi kullanmanıza gerek kalmayacak ve alan size kalacaktır. Birden fazla işe yarayan işlevsel ürünlerin tercih edilmesi işinizi kolaylaştıracağı gibi küçük alanlarınızı değerlendirebilmeniz açısından çok fazla yarar sağlayacaktır. Son dönemlerde bu türde tasarlanan ve dekorasyonda size yardımcı olacak birçok ürün mevcuttur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir